Архетип (грец. άρχή (arche) — початок і τυπος (typos) — образ; прототип, проформа) — прообраз, початковий образ, ідея.
Author: Бібліотека Наґ Гаммаді
In the name of the Father, and the Son, and the Holy Spirit, one God. With the help and favour of the Most High we begin to write a book of the miracles of our Lord and Master and Saviour Jesus Christ, which is called the Gospel of the Infancy: in the peace of the Lord. Amen. 1. We find (1) what follows in the book of Joseph the high priest, who lived in the time of Christ. Some say that he is Caiaphas. (2) He has said that Jesus spoke, and, indeed, when He was lying in His cradle said to Mary His mother: I am Jesus, the Son of God, the Logos, whom thou hast brought forth, as the Angel Gabriel announced to thee; and my Father has sent me for the salvation of the world.
Author: Притча
Їде одна жінка роздратована в тролейбусі і думає: "Пасажири - хами і грубіяни. Чоловік - п'яна скотина. Діти - садисти і хулігани. А я - така бідна і нещасна".
Author: невідомий
The Comic Bardo Thodol
Author: Притча
Хуей Ши запитав Чжуан-цзи: - Чи може людина зовсім нічого не відчувати, не відчувати жодних бажань? - Може, - відповів Чжуан-цзи. - Але чи можна тоді назвати її людиною? - запитав Хуей Ши.
Author: Андрєй Дашков
Дорога була широка, метрів двадцять, не менше. Чудове шосе, рівне, як прасувальна дошка. Година була рання, і бог слимаків поки що не бачив жодної машини. А можливо, не побачить до вечора, і прийдеться повертатися в дім, який вже не був для нього домом. Відбиті від вологого асфальту промені сонця на сході різали очі. День обіцяв бути жарким, і волога швидко випаровувалась. По обидві сторони від шосе зелені луки були покриті сивим серпанком роси. Бог слимаків знав, що встав надто рано. Просто обридло чекати. Останніми ночами він просипався о третій і більше не міг заснути, перевертаючись на зім'ятих простирадлах. Йому здавалося, що він втрачає час, хоча в цій дірі він уже втратив все, що можна. Прийнявши рішення, він не знав, куди себе подіти. Хотілося діяти, рухатися, щось робити. Він з важкістю дочекався і цього світанку, хоча вбив безцільно сорок років.
Author: Притча
Будда з учнями біля річки сидів і чекав човняра. З'явився йог, який перейшов декілька разів по воді, і звернувся до Будди: - А ти, о Просвітлений, так можеш? На що Будда відповів: - Скільки часу ти витратив на те, щоб досягнути цього?
Ця серія статей опирається на Вчення, що даються Людству Владиками через посланників Т. М. Мікушину, Т. Ю. Платонову, і ін.. Це Вчення містить в собі рекомендації і настанови, необхідні сучасному поколінню, для якомога швидшого розширення свідомості кожної живої істоти; даються цілком унікальні знання про світобудову, карму, шляхи Посвячень, про особливості Нового Етапу, перед котрим знаходиться Людство сьогодні. Є надія, що зміна свідомості кожного, хто серйозно сприйме їх, змінить Світ, що нас оточує. Владики попереджають про зміни ситуації на Землі, що грядуть. Рівень вібрацій на планеті підвищується і більшість людей відчуває ці енергії, як неможливість і недоцільність йти далі тим же шляхом, яким йшло Людство довгі тисячоліття.
Author: Андрій Забава
Гермес Трисмегіст – батько алхімії, посланець Богів і покровитель всіх наук. За легендами Гермес жив у 4 тис. до н.е. і прожив біля 300 років. Був вибраний першим Верховним Жрецем в історії Єгипту. Фактично підпорядкував собі всю законодавчу владу і увів контроль виконавчої влади древнього Єгипту, сформувавши стійкий державний механізм. Був обожнений при життю як втілення бога Тота (Туті, бога Місяця). Названий греками Трисмегістом – “тричі великим” – як цар земний, філософ-законодавець і великий жрець. Інша версія – як той, хто пізнав рай (небо, духовний світ), пекло (землю, матерію) і людську суть (закони природи). Гермес вважається творцем багатьох наук і мистецтв: медицини, музики, математики, алхімії, юриспруденції, магії, астрономії, астрології, риторики, філософії, історії, географії, геометрії, анатомії, психології. Володів здатністю матеріалізовувати речі, керувати людьми. До наших днів збереглось лише три праці Гермеса: “Смарагдова скрижаль”, “Божественний Пімандр”, “Книга Тота”. Вважається, що інші книги були знищені при пожежі в Олександрійській бібліотеці.
Фі Ґу На був справжнім майстром дзен – він мав бамбуковий посох и знав, коли ним потрібно бити учня. Прийшов якось до Фі Ґу На НЛП-ер, який щойно вивчився НЛП і тепер рішив змоделювати дзен. Ну, сів, підлаштувався, як має бути, спочатку в позі, потім в цінностях разочок, і, козирнувши кілька раз рефреймінґом, признався врешті, хто він і навіщо відвідав. Про Ґріндера з Бендлером не забув згадати, так, про всяк випадок – авторитети все-таки.
Thus have I heard: One time the Buddha was staying at the garden retreat of Anathapindada, in the Jeta Grove near Sravasti, with a great bhiksu congregation of 1,250 people. At that time, the World Honored One at mealtime donned robes and took his almsbowl into the great city of Sravasti to beg for alms. In the midst of that city, he begged successively and then returned to his personal dwelling to eat his meal. Having put away his robes and bowl, and washed his feet, he prepared his seat and sat.
Author: Андрій Забава
Корінні причини зародження націй Ця містерія торкається великих груп людей, яких веде до об’єднання минула групова карма, і які, водночас, створюють карму нації теперішніми діями. Разом з цим націю творять не лише групи втілюваних душ, які мають спільну ноту на плані Душі (Вищому ментальному); до нації можуть належати різні групи душ, котрі прийшли отримати потрібний їм досвід; їх всіх об’єднує на порядок вища Єдність, котра забезпечує соборність – це спільна Душа нації, котра є Сутністю дуже високого порядку і котру може пізнати кожен представник нації, незалежно від того, чи він народжений в національному полі, чи проживає на даній території, і прийняв цінності і стратегічні цілі нації вже в зрілому віці.
Author: Бібліотека Наґ Гаммаді
Chapter 4 22) The Savior said, All nature, all formations, all creatures exist in and with one another, and they will be resolved again into their own roots.
Author: Бібліотека Наґ Гаммаді
Translated by Stephen Patterson and Marvin Meyer
Повсякдення може бути не подібним на повсякдення, коли кожен день новий. Оновлення кожного дня – це не повторення того самого з дня на день. Чи здатна людина це робити? В принципі здатна, якщо розвине у собі духовні здатності. Духовність… Це настільки затерте поняття, що його вживають у будь-якому значенні.
Author: Притча
МІСІЯ (ПОКЛИКАННЯ), СТРАТЕГІЧНІ ТА ПОТОЧНІ ЦІЛІ ЇХ ФОРМУВАННЯ ТА ПОГОДЖЕННЯ МІЖ СОБОЮ
КОЛЯДА, у санскриті КУЛЯ+ДГА=Божа благодать для дому (для родини). Відповідно до стародавнього повір'я нашого народу дочка СВАРОГА — Богиня всілякого добра, радості й благодаті для кожної вкраїнської родини КОЛЯДА ходила по нашій землі від 23 грудня по 23 березня кожного року, відвідуючи кожну родину, повчала кожного вмінню жити й гарно прикрасити своє життя, приспівуючи всілякі пісні за назвою КОЛЯДКИ. Напередодні 23 березня виспівувалися ЩЕДРІВКИ, бо тоді святкували Новий Рік. І хто приберіг багато зерна й поживи на цей день, той був щедрий, тобто багатий, господар.
Іліцюань /ілікчуань/ (дослівно «І» - думка, свідомість, воля; «Лі» - сила, фізична сила; «Цюань» - кулак, бойове мистецтво. Бойове мистецтво свідомості скеровуючого силу) – це мистецтво розвитку свідомості, засновано на принципах даосизму (тайцзи) і чань-буддизму. Це – не-агресивність, не-опирання, гармонія Інь і Ян, цілісність і перебування в моменті. Дао – це шлях самої Природи.
Кожна країна, до якої мандруєш вперше, безсумнівно так чи інакше змінює тебе. Впливає на погляди, на бачення тієї сторони речей, яка залишається прихованою у власній державі. Перебуваючи по той бік кордону, завжди намагаєшся порівняти, проаналізувати, зрозуміти чужі уклади, логіку, принципи життя їх - інших. У випадку з Індією цих означень таки замало. Бути просто туристом у цій країні не вийде. В такий спосіб нічого тут не осмислиш і не зрозумієш. Індію треба прийняти і полюбити з першого кроку, зробленого з трапу літака. Відкритись до неї такої, якою вона є. Для європейця, це окрема планета, на якій є шанс зробити чимало відкриттів.
Індія… Кожен має свої враження… Кожен має свої страхи… Кожен має свої надії… Кожен має свої ілюзії… Спробую(-ємо, -ували) бути об’єктивними, розвіяти, розбити, знешкодити все вищеперелічене…
Author: Хуан Карлос Фреснадільо
Талан... В кожного він свій... Але дехто має здібність своїм дотиком забрати у вас талан...
Сталося так, що в ті далекі часи, коли Шрі Бумер звався просто Бумером і присвячував не менше семи хвилин в день наполегливій медитації, а решту часу – розмовам про це, зустрів він Великого Майстра – Маха-Йоґа Джона Іванича Якобсона
Світогляд, релігія, філософія. Світогляд завжди набуває рис догматизму та фундементалізму. Якщо філософія стає світоглядом, тобто, стає певним ізмом, тоді вона блокує мислення, зводить стіну між людиною і світом, людиною і людиною, сіє ворожнечу і поділи. Ідеалізм і матеріалізм, екзистенціалізм і марксизм, платонізм і раціоналізм, емпіризм і конструктивізм – всі ці ізми не є філософією, а є певною догматичною школою, яка уникає діалогу з іншими. Тому серед прихильників ізмів постійно точаться сварки та суперечки, але істина не може народитися у сварках чи суперечках, бо в них кожен захищає власний ізм і хоче побороти інший, кожен чує лише себе і не чує іншого. Тому філософія як світогляд, як певна ідеологія, перетворюється на застиглу систему догм, які не піддаються критичному розгляду і вважаються «абсолютною» істиною.
В основному питання про те, як виникла людина, яке її походження, яка її ціль життя на планеті Земля починає цікавити людину після того, як їй вдалося вирішити проблеми виживання і забезпечити базові потреби у їжі, житлі, безпеці, тощо. У минулому столітті достатньо багато людей навчилися жити і працювати таким чином, щоб забезпечувати свої базові потреби, маючи при цьому вільний час для інших речей. Окрім заняття різними хобі, значна частина людей почала задумуватися над так званими екзистенціальними питаннями. Це питання про походження людини, ціль її життя, питання про її духовний розвиток і т. ін..
Author: Притча
Confucius say, "Shit happens."
Протягом попереднього десятиліття на теренах пост-совєтського простору в середовищах NewAge набуло популярності вчення про можливість досягнення сучасною людиною фізичного безсмертя. Основні психологічні причини виникнення цього вчення
Богоміли сповідували себе спадкоємцями древніх гіпербореїв. Їх особливою рисою була пануюча серед них зворушуюча атмосфера невимовної доброти. Основою святості була чистота, яка досягалась за допомогою особливого присвячення Богині Діві Матері.
Author: Богдан Годяк
ПЕРЕДМОВА Чому і для чого написано цю книгу. … Прочитавши та використавши те, що є в цій книзі, ви навчитеся, як перейти від гіркоти життя до його насолоди... Ви відчуєте, що ваше життя має сенс і що у вас завжди є джерело допомоги, яке ближче до вас, аніж ваше серце. Ви відчуєте, що стоїте на твердому ґрунті, а не на піску, що повсякчас вислизає з-під ваших ніг. Ця книга – це таке собі рагу, і я поклав до цього горщика трохи філософії, психології, богослов’я, фізіології і навіть трохи історії церкви. Так сталося тому, що тема її настільки важлива і складна – як знайти сенс життя і як змінитися, - що до неї слід підступати з різних боків, з позицій розуму, тіла та духу. Архетип, який діє в українцях протягом багатьох сторіч, - це архетип жертви. Українці добре знаються на тому, як почувати себе жертвами… «Жертва» - це жахливий архетип, і він означає, що українці добровільно віддали Богом дану їм силу своїм переслідувачам. Це значить, що вони шукають спасіння деінде, поза собою… Я сподіваюсь, що ідеї цієї книги будуть поширюватися в Україні і допоможуть українцям звільнитися від цього жахливого архетипу, переплавити його... Я сподіваюсь, що ця книжка може дати вам деякі інструменти і прибрати на вашому шляху перешкоди до кращого життя. Я сподіваюся, вона допоможе вам зрозуміти, що означає покладатися на силу Христа. Тема, яка червоною лінією проходить через кожну сторінку цієї книги: як допомогти вам стати цілісною людиною, і що це насправді означає, як сполучитися з вашим Джерелом.
Редакція №8. Перекладено повністю художню частину, частково додано частину структурного аналізу, кінцевий глосарій, усі заголовки.
Author: Притча
Колись в Тибеті жив знаменитий лама на ім'я Дром. Одного разу Дром побачив чоловіка, що здійснював обхід ступи. — Обхід ступи — хороша справа, — сказав Дром. — Але практика краще. Чоловік подумав: «Ну, значить, потрібно читати священні книги».
Author: Ґреґорі Колберт
Проект «Ashes and Snow» по праву вважається одним із найбільших творів людського генія. Більше 14 років фотограф Ґреґорі Колберт (Gregory Colbert) їздив з експедиціями по Індії, Єгипті, Африці і Антарктиці, збираючи матеріал для своїх монументальних полотен.
Міла прибуває на нашу прекрасну зелену Землю з іншої планети, що є прообразом гармонійнішого і наближенішого до природи життя. На Землі вона знайомиться з доктором Максом, його сім'єю і іншими людьми, на прикладі яких пізнає всю недоладність нашого сучасного систематизованого технократичного світу.
Author: Олександр Корицький
Буддизм пропагує п’ять Мудростей, завдяки яким можна досягнути нірвани і вийти з сансари: Дзеркальна Мудрість, Мудрість Рівності, Мудрість Розрізнення, Мудрість Досконалих Дій, Мудрість Будди. Кожна з цих Мудростей є як етапом розвитку істоти, так і окремим проявом вчинків у цьому світі. Кожна Мудрість дає людині інструмент розвитку і сили для подальшої ходи.
У житті кожної людини повинен настати час, коли з'явиться запитання: “Хто я? Якого роду? Якого походження?” Відомо, що благородними в Англії вважали тих, хто знав три коліна свого роду. В Україні завжди шанували рід і родину, і, мабуть, тільки у слав'ян є поняття трирідних, чотирирідних, багаторідних родичів. Для тих, хто хоче автоматизувати собі складання родового дерева, призначене спеціальне програмне забезпечення для генеалогії, яке дозволяє вводити, зберігати і роздруковувати родове дерево у різних варіантах.
Author: Хунжі Ченчує
Book of Equanimity or Book of Serenity (Japanese: Shōyōroku) is a collection of 100 koans compiled in the early 12th century by the Chinese Chán master Hongzhi Zhengjue (1091-1157). Along with The Gateless Gate, the Book of Equanimity is considered one of the two primary compilations of Zen dialogue.
Фрагменти перекладеної праці Аліси Анни Бейлі та Тибетця "Трактат про космічний вогонь"
Сьогодні на сторінках журналу «Пробудження» відбудеться надзвичайно цікаве інтерв’ю про усвідомленні сновидіння. Тема усвідомлених сновидінь вже піднімалась на сайті. Навіть у минулій статті про усвідомлені сновидіння пообіцяв по можливості взяти інтерв’ю в когось, хто безпосередньо займається цією практикою і ось вже воно є. Знайомтесь, Олександр Корицький, знаний Львівський езотерик.
Дядько Дракона сказав Вень Чжі: — Тобі доступно витончене мистецтво. Я хворий. Чи можеш мене вилікувати? — Підкоряюсь наказу, - відповів Вень Чжі. — Але спочатку розкажи про признаки твоєї хвороби.
Одного разу зустрілись на шляху учні великих майстрів бойових мистецтв і засперечалися, чиє мистецтво краще, а розсудити свою суперечку попросили мудрого старця, що жив неподалік від місця їх зустрічі. Старий, недовго думаючи, призначив їм декілька випробувань, в результаті яких з’ясувалось, що троє з усіх перевершують у своєму вмінні інших, але, як вони не намагаються, але перемогти один одного не можуть. Підізвав їх до себе мудрець і сказав кожному розповісти про своє життя.
Author: Василь КОБИЛЮХ, Олесь КОБИЛЮХ
Сприйняття санскриту через призму історії розвитку сучасної української мови відчиняє нам нове розуміння справжньої первісної етимологічної науки, що закладена в основі цієї найдавнішої впорядкованої культурної мови праукраїнців VI-V тисячоліття до н. е. У різні етапи свого розвитку ця мова була основним будівельним матеріалом у створенні майже всіх основних мов на світі.
Author: Стівен Содерберґ
"У випадку, якщо певні послідовності чи ідеї здадуться вам заплутаними, будь ласка, пам'ятайте, що це ваша вина, а не наша. Вам потрібно буде дивитися фільм знову і знову, доки ви все не зрозумієте".